125FP Fiber cleaning sticks for LC/MU/Transceiver(work with EDV-838) factory and suppliers | Eternal Science
We help the world grow since 2001

125FP влакна чистење стапчиња за LC / MU / трансивер (работа со EDV-838)

Краток опис:


 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  * Специјални употребата на крајот оптички влакна EDV-838 се соочуваат со електрична почист.

  * Чистење на страничниот ѕид на внатрешниот отвор на светлината пристаниште 1,25 и на крајот лицето на главата.

  * Одржување на сајтот за оптичка инсталација и функционирање на мрежата.

  * Производителите и истражувачки институти на опрема оптички уред.

  примената на производот

  Додека чистење на крајот лицето на LC / глава MU, чистење на прашина и нечистотија во внатрешноста на внатрешниот ѕид на пристаништето и лоцирање на внатрешниот ѕид може да се избегне можноста дека на дамки и прашина на внатрешниот ѕид падне на крајот на влакна во текот на вибрации и конектор приклучување.

  Од областа на внатрешниот ѕид на грлото на оптички влакна главата е речиси 4 пати на крајот на растителни влакна. Откако загадувањето на дамки или прашина е загадена, мрежна опрема оптички ќе биде во вибрации транспорт, инсталација и дебагирање, или во чест вклучен. Во оваа долга операција, крајот на влакната ќе бидат додадени нови загадување или оштетување на крајот на оптички влакна, со што директно ќе влијае на ефикасноста на оптички пренос.

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!