We help the world grow since 2001

за нас

Шенжен Вечниот наука копродукции, Ltd е основана во 2001 година, тоа е најраниот производител на оптичка комуникација визуелна инспекција опрема и целосна автоматска тестирање и анализа на софтвер снабдувач, специјализирана за производство на оптички влакна микроскопско испитување и опрема за обработка на слика, чистење влакна, поправка алатки , автоматски софтвер за детекција и анализа.

Постојните производи на вечна науки вклучуваат влакна Детектор на крајот лицето (инспектор и / крај детектор) и влакна крајот се соочуваат со електрична почиста (чистење инструмент) два типа на повеќе од 10 модели, за да се исполнат индустрија на влакната од основните обрач влакна на high-end оптички модул производство, оптичка опрема интегрирано производство, инсталација и оптичка мрежа работење и одржување на различни области на инспекција и за чистење работа, да им обезбеди на корисниците со висок квалитет, ниска цена решение за инспекција влакна крајот лице чистење пакет.

Вечниот наука интегрира научно истражување, развој, производство и sales.With повеќе од 10 години на производство и управување со искуство во оптичка комуникација серија инспекција опрема, и има висок углед и влијание во industry.After повеќе од десет години на незапирливата напори, милиони вечниот наука има освоено довербата на многу customers.It е идентификуван како назначени снабдувач на домашни и странски купувачи. Нашиот производ има поголем удел на пазарот во Кина, а исто така се продаваат во Европа, Америка, Австралија, Јапонија, Малезија и други земји и региони.


WhatsApp Онлајн Chat!