EMN-18005 Hand held fiber end face repair grinder factory and suppliers | Eternal Science
We help the world grow since 2001

EMN-18005 Рачни влакна крајот поправка лице мелница

Краток опис:


 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  * Погоден за инсталација и одржување на поле или оптички влакна мрежи

  * Конектори од оптички влакна, особено за висока прецизност LC-APC и MTP мелење.

  Карактеристики на производот

  * Со голема брзина абразивни конектор за 700r / m

  * Висока ефикасност, додека 3 до 5 процеси, тоа може да се заврши обработка.

  * Отстранување на лепило да AdPC за 150 секунди (SC конектор, терминал).

  * Мелење AdPC од страна на мелење за 50 секунди (SC конектор, терминал)

  * AdPC мелење: Напредно компјутер мелење

  * Висок квалитет значи дека мелници користење на абразивни машини може да се подобри квалитетот.

  спецификации на производи

  спецификација домаќин
  апликација Оптички влакна конектор мелење (за тешки мелење и нов процес брусење)
  Се однесуваат на (конектор, + внесете јадро) SC / тип MU / FC / LC / MT / MTRJ конектор за оптички влакна, вметнете стакло и прилагодување
  мелење својства Радиус на кривина 10-25mm
  Apex офсет <50 цт
  депресија оптички влакна <0.05μm
  Повратни загуби > 50dB
  Тежина 830g (со исклучок на главното тело на батеријата)
  големина 90 во длабочина X75 X212 висока (мм)

   

  Дополнителна опрема (се продава одделно)
  Напојување MH батерии на полнење од Ni или алкална сува ќелија (бр 5 X4)
  AC адаптер за напојување (100 до 240 волти, од 50 до 60 Hz)  

  POP311-0-06

  Мелење жига база Општи тела база POP311-Ш-00
  мелење плоча Се однесуваат на SC , FC POP311-B-01S /
  Се однесуваат на MU , МЗ POP311-B-01M /
  Се нанесува на АПЦ и груб мелење POP311-B-02 За формирање на АПЦ коса рамнина за основни МТ

  додатоци

  Се однесуваат на Кометал и основни компјутер ATP3000-AZ01 /
  Се однесуваат на FC , компјутер  јадро ATP3000-AZ02 /
  Се однесуваат на За МТ 0 ° вметнете основни ATP3000-AZ03 /
  Се однесуваат на SC , APC-C  вметнете основни ATP3000-AZ04 Конусна основни вметнување
  Се однесуваат на LC , MU , компјутер вметнете основни ATP3000-AZ05 /
  Се однесуваат на LC , компјутер вметнете основни ATP3000-AZ06 /
  Се однесуваат на SC , компјутер вметнете основни ATP3000-AZ07 /
  Се однесуваат на LC , АПЦ вметнете основни ATP3000-AZ08 /
  Се однесуваат на SC , APC-C вметнете основни ATP3000-AZ09 Конусна основни вметнување
  Се однесуваат на SC , APC-C вметнете основни ATP3000-AZ10 Конусна јадро (тесни клин)
  Се однесуваат на FC , APC-S вметнете основни ATP3000-AZ11 Се користи за чекор тип јадро (тесни клин)
  Се однесуваат на МТ-RJ вметнете основни ATP3000-AZ12 /
  Се однесуваат на МТ 8 °  вметнете основни ATP3000-AZ13 /
  За Φ 2.5 mm V облик на жлебот ATP3000-AZ14 /
  За Φ 1,25 mm V облик на жлебот ATP3000-AZ15 /
  Се однесуваат на ST , компјутер вметнете основни ATP3000-AZ16 /
  Се однесуваат на E2000 вметнете основни ATP3000-AZ21 /
  За LC дуплекс POP311-Ш-01 /
  случај куфер POP311-0-10

   

  Консумативи
  гумени рампа За SC / FC POP311-P-01 3бр за еден тип
  За MU / LC POP311-P-02
  абразивен диск Видовите на lapping парчиња варираат во зависност од мелење процес.Ако какви прашања ве молиме консултирајте се со нашата компанија.

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!