FVO-730B2-V Handheld fiber inspection(dual mode) factory and suppliers | Eternal Science
We help the world grow since 2001

инспекција FVO-730B2-V Handheld влакна (двоен режим)

Краток опис:


 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  * Поврзување VSM380 и компјутер за откривање на

  * Поврзување OTDR откривање

  * Поврзете го компјутерот таблета или тестот на Andriod мобилен телефон

  * Гратис диск поддршка / Линус / Mac (Windows поддршка Поминете / не откривање на Windows 7/8/10)

  Карактеристики на производот

  * Сликата е светла и јасна. Сите дефекти може да се види на прв поглед.

  * Усогласување прецизен, тоа трае само 2 секунди за да се пребарување на слики на крајот лицето.

  * Усогласеност до 98%.

  * Еден начин хомеопатски фокусирање

  * Слики брз и прецизен.

  * 400X, 200X засилување може да се конвертира, подобар од способноста резолуција 1μm / 0.8um.

  * Аналоген / дигитален двоен режим на сликата приказ терминал разновидност

  * Изворот на светлината е прилагодлива и тоа е полесно да се набљудуваат на парична казна дефекти на крајот лицето

  * Dual владата прекинувач избегнува мешање на сигналот и ја намалува потрошувачката на енергија ..

  производ спецификација

  FVO-730B2 детектор

  зголемување

   400X

  • сооднос резолуција

  <1μm

  Поле на гледање

  X: 0.68mm, Y: 0.51mm

  режим на фокусирање

  Единствен начин

  • фокусирајќи се на брзината

  2-5s

  медиум конзистентност

  > 98%

  • излез

  AV излез

  • Тежина и димензии

  110g, 180 * 22 * ​​56mm

   

   VSM екран 380 дисплеј

  екран

  2.7 инчен

  складирање

  Поддршка 32G Micro SD (ТФ)

  слика

  Една рамка 640 * 680 JPG

  моќ

  1800mAh Li-ion

  Тежина и димензии

  73 * 56 * 21mm, 82g

  продолжување интерфејс

  AV излез / во, USB 2.0, ТФ

  производ конфигурација

  модел

  Опис

  КОЛИЧИНА

  • FVO-730B2 детектор

  Откривање на оптички влакна крајот лицето, погоден за различни видови на PC / APC / MTP оптички влакна врски

  1pcs

  VSM 380 екран

  Во реално време приказ на крајот се соочуваат со оптички влакна

  1pcs

  • Стандардна вклопуваат главата

  SC-PC-FM, FC-PC-FM, LC-PC-FM

  1pcs

  други додатоци

  2G ТФ картичка за складирање * 1pcs, 1800mAh батерија * 2 парчиња, полнач * 1pcs, излез линија * 1pcs, слушалки * 1pcs, шпиц ламела * 1pcs, заштитник на екран * 1pcs

  Таблета (опционално)

  Windows 10, таблета, Вградениот софтвер за анализа EFD

  1pcs

  Софтвер за анализа (опционално)

  EFD анализа софтвер, може да се надгради за бесплатно

  1pcs

  софтверски пакет

  Соберат сите од горенаведените компоненти

  1pcs


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!